Помилка № 1. "Працювати з усіма запитами клієнтів".

Коучингова техніка безкоштовно!
"Робота з мотивацією та впевненістю". Приклад з питаннями та реальним діалогом з клієнтом.
Я чудово розумію коучів-початківців. Ви закінчили навчання, витратили гроші. Настав час їх повертати та заробляти. Але якщо ви працюєте із запитами, які повинні вирішувати психологи, психотерапевти чи психоаналітики, на вас чекає суцільне розчарування. За допомогою коучінга ви, швидше за все, не нашкодите, але й не допоможете. Ризик у тому, що у вас впаде самооцінка та мотивація. Віра в те, що ви здатні допомагати клієнтам.

Влітку, у 2015 році, набираючи години практики для отримання сертифікату професійного коуча на 4-х модульному навчанні, до мене звернулася клієнтка. Її ім'я – Ірина. Дізналася вона про мене через мою знайому, якою напередодні я успішно провів коуч-сесію. Ми зустрілися з клієнткою в Skype для вирішення її запиту. 18 років вона тримала глибоку образу на батьків і досі не могла їм вибачити за те, що сталося. Ірина дивилася на мене спустошеним поглядом. В її очах не було виходу із ситуації. Я вперше працював із таким клієнтом. «Але ж я коуч. Я обов'язково їй допоможу», - сказав я собі на той момент.

Слушною технікою, на мій погляд, була «Шкала відкритих питань».

Я запитав: «Ірина, що має бути у Ваших ідеальних стосунках із батьками на 10 із 10 можливих за шкалою?».

Клієнтка відповіла: «Я взагалі не хочу жодних із ними відносин. Мені потрібно забути образу з Вашою допомогою, а разом із нею моїх батьків!».

Ну, як вам поворот? Я розгубився повністю. Проте я думав про наступне доречне питання, але так його й не знайшов. Мене врятував клієнт. Вона сказала, що напевно їй краще звернутися до психолога. Я кивнув, перепросив, що не зміг допомогти, і попрощався.

Два висновки, які я зробив того дня:

1. Завжди попередньо цікавитись запитом клієнта перед зустріччю.

2. Розібратися, із якими запитами працює коуч, і з якими не працює.

Для того, щоб ви не повторили мою помилку, подивіться на основні напрямки, в яких ми можемо допомагати клієнтам.

1. Робота з цілями.
2. Створення позитивних змін у різних сферах життя.
3. Розвиток нових якостей, навичок та компетенцій.
4. Робота з мотивацією та впевненістю в собі.
5. Опрацювання обмежуючих переконань: страх не сподобатися, страх бути смішним, страх критики, лінь, невпевненість у собі тощо.

Запити, з якими ми не працюємо.

1. Душевні болі.
2. Депресії.
3. Залежності (алкогольна, наркотична та ін.).
4. Емоційні розлади.
5. Образи.

Якщо ви хочете дізнатися більше про помилки коучої, ви можете завантажити ознайомлювальний фрагмент або купити мою книгу: "50 помилок коуча-початківця".

З повагою, Владислав Шах.
Контакти
Поставте Ваше запитання
+38 093 467 86 82
Vladyslav.Shakh@gmail.com
Вулиця Щербаківського 45. Київ, Україна
Made on
Tilda